Odczuj na sobie kojącą moc Refleksologii…
Odczuj na sobie kojącą moc Refleksologii…

Odczuj na sobie kojącą moc Refleksologii…

Czy zabieg refleksologii to to samo co masaż relaksacyjny?

Takie oto zapytanie dostałam od swojego nowego klienta

W zasadzie od pewnego czasu słyszę od osób, które wychodzą z mojego gabinetu, że są bardzo zrelaksowani i wypoczęci po moim zabiegu. Więc jak to jest?

Refleksologia polega na uciskaniu we właściwy sposób refleksów znajdujących się na stopach ale także na całym ciele. Jednak refleksów tych nie głaszczemy ani nie rozmasowujemy całą dłonią, lecz odpowiednią techniką „chodzimy” kciukiem lub pozostałymi palcami po konkretnych i niewielkich obszarach, które odpowiadają narządom znajdującym się w ciele człowieka. Odpowiednio przeprowadzony zabieg refleksologii doprowadza do homeostazy organizmu a właśnie ten stan daje poczucie zrelaksowania, spokoju i odprężenia.

Bóle w ciele, nadaktywność lub ospałość poszczególnych organów naszego ciała, rozregulowana praca jelit, problemy ze spaniem to dolegliwości z jakimi wiele osób boryka się na co dzień. Jak więc mogą czuć się zrelaksowani, gdy ciągle coś dokucza, gniecie i doskwiera. A dołóżmy do tego jeszcze wszechogarniający stres, pęd życia i szefa, który już stuka palcem w biurko w oczekiwaniu na raport.

Regularne zabiegi refleksologii w skuteczny sposób regulują chaos jaki rozpętał się wewnątrz naszego organizmu. Usprawniają fizycznie ale także dają poczucie „luzu” w głowie. Myśli stają się jaśniejsze, osoba odczuwa swojego rodzaju pewność siebie i spokój oraz odporność na stres. Napięcia i bóle w ciele mijają, oczy zaczynają błyszczeć, myśli są uporządkowane. Człowiek osiąga swoją wewnętrzną równowagę. Odczuwa relaks…

Tak właśnie działa refleksologia. Od środka. Nie zobaczysz tego gołym okiem, ale Ty odczujesz to w sobie a ja wyczuję pod kciukiem jak twarde lub zbyt wiotkie refleksy zmieniają się aby dać Ci siłę i zdrowie a w konsekwencji także relaks.

Oczywiście, jeśli dodatkowo zabieg refleksologii przeprowadzi się w sprzyjającej przestrzeni, gdzie intencjonalnie zapalam świecę, gdzie słychać dźwięki relaksującej muzyki, gdzie bez potrzeby gadania o wszystkim i o niczym, otworzysz się na światło jakie chcę Ci przekazać i przyjmiesz fakt, że to naprawdę działa – nie możesz wyjść z gabinetu w nastroju innym niż zrelaksowanie i spokój.

Tak więc – refleksologia poprzez doprowadzenie Twojego ciała do stanu równowagi wywoła u Ciebie stan odprężenia i relaksu. Nie rozmasowuje ona spiętych mięśni, które są efektem lecz usuwa przyczynę tychże napięć.

Zapraszam Cię serdecznie do mojego gabinetu. Odkryj stopy. I daj zadziałać refleksologii…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *