Odkryj Stopy - Refleksologia Justyna Miśków
Usługi

Usługi

Refleksologia stóp

poprzez odpowiednie chodzenie kciuka i pozostałych palców dotykam znajdujących się na stopach refleksów, które pobudzone doprowadzają do homeostazy w całym organizmie.

Jak się przygotować:

– zadbaj o dobre nawodnienie organizmu
– przytnij paznokcie

– w przypadku bardzo grubego, twardego naskórka warto wymoczyć stopy w kąpieli wodnej z dodatkiem soli – możesz zrobić to w zaciszu swojego domu, lub u mnie w gabinecie

– na czas zabiegu wycisz/ wyłącz telefon – ten czas przeznacz tylko dla siebie

Refleksologia dłoni

lustrzane odbicie naszego ciała znajduje się także na dłoniach, dlatego pobudzanie ich refleksów przynosi takie same dobroczynne skutki jak masaż stóp. Ten zabieg dedykowany jest głównie dla tych, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą poddać swoich stóp masażom.

Jak się przygotować:

– zadbaj o dobre nawodnienie organizmu

– zdejmij biżuterię (pierścionki, obrączkę, zegarek, bransoletkę)

– na czas zabiegu wycisz/ wyłącz telefon – ten czas przeznacz tylko dla siebie

Refleksologia twarzy i głowy

ta forma zabiegu dedykowana jest dla tych, którzy przede wszystkim potrzebują wyciszenia i ukojenia. Jest doskonałym uzupełnieniem refleksologii stóp czy dłoni, ale sama w sobie także jest niezależną formą terapii. Będzie dla Ciebie wparciem, jeśli przez stres wywołany pracą, czy życiem codziennym zaczynasz tracić kontrolę i odczuwasz, że Twoje samopoczucie psychiczne zaczyna wpływać na ciało fizyczne.


Jak się przygotować:

– zadbaj o dobra nawodnienie organizmu

– bądź bez makijażu

– zdejmij kolczyki

– na czas zabiegu wycisz/wyłącz telefon – ten czas przeznacz tylko dla siebie

Refleksologia uszu

na uszy także można nanieść mapę ciała człowieka a odpowiednio stymulując poszczególne refleksy osiągnąć te same efekty zdrowotne co w przypadku masażu stóp. Refleksologię uszu polecam dla tych, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą pokazać swych stóp, lub dla tych, którzy chcieliby spróbować refleksologii w innym wydaniu niż refleksologia stóp.

Jak się przygotować:

– zadbaj o dobre nawodnienie organizmu

– zdejmij kolczyki

– na czas zabiegu wycisz/wyłącz telefon – ten czas przeznacz tylko dla siebie

Rozbijanie ostrogi piętowej
Ten zabieg polega na mechanicznym zmiażdżeniu ostrogi piętowej a następnie na założeniu tape’ów. Zabieg nie należy do przyjemnych, wiąże się z bólem, jednak jest bardzo skuteczny.

Ziołowe okłady stóp

Zioła to cud natury, po jaki coraz częściej sięgamy i który coraz bardziej doceniamy. Warto zatem wypróbować ziołowych okładów, które w zależności od użytego surowca – wspomogą oczyszczanie organizmu, złagodzą stany zapalne i bóle reumatyczne, wyciszą wysypki i choroby skóry, zadziałają odkażająco, przyśpieszą gojenie ran, pomogą w walce z żylakami.
Właściowości ziół wzmocni dodatkowo podziałanie lampy na podczerwień, która rozgrzeje i zadziała przeciwbólowo.

Kąpiele stóp

W swoim gabinecie dysponuję dla Ciebie dodatkowo


– masażerem do stóp z możliwością kąpieli i funkcją ogrzewanie podczerwonego, które zapewnia termalną terapię podeszwom stóp. Aby zwiększyć walory takiej kąpieli dodaję sole o działaniu leczniczym lub kosmetycznym, olejki eteryczne i/lub zioła.

– urządzenie Clionic, które wspomaga procesy detoksykacji organizmu. Dedykowane jest ono szczególnie dla osób narażonych na stres, z osłabionym układem odpornościowym, cierpiących na reumatyzm czy zapalenie stawów.